Rrahmani: Koret raciste rrezikuan ndeshjen, nuk ishim ku duhet
Lojtarët duke festuar golin e parë të Rrahmanit

08:05 | 15/11/201908:050

Amir Rrahmani ka folur pas ndeshjes kundër Çekisë në SuperSport Kosova. Kapiteni vlerëson forcën e ekipit kundërshtar, teksa zbulon edhe bisedën e bërë me arbitgrin Rocchi.

“E prekëm për disa minuta ëndrrën Evropian, por dy situata vendosën ndeshjen. Gjatë gjithë lojës nuk ishim në nivelin e duhur, gjithmonë ka vend për përmirësime. Çekia është e përgatitur, e kam thënë edhe përpara ndeshjes. Ata kanë lojtarë shumë të mirë dhe të rrezikshëm. E kanë treguar edhe në Kosovë”.

ARBITRI – “Isha i vetmi që po insistoja te arbitri kryesor. Fola italisht, i thashë që po bënin kore kundrejt nesh. Më pyeti nga e kupton? I thashë që di pak nga gjuha e tyre. Ai më tha pas dy minutash se po të ndodhte edhe njëherë do ndërpritej ndeshja. Kishte kore raciste dhe Rocchi e kuptoi pas insistimit tim që të reagonte ose t’i ndalonte”. /abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono