Ronaldo, Sandro, Pjanic: Te Juventusi shqetësojnë shumë titullarë

22:00 | 20/11/201922:000

Pas seancës së sotme stërvitore te skuadra e Juventusit, disa lojtarë janë duke luftuar me kohën që të rikthehen në 100% e tyre para sfidës së fundjavës, përballë Atalantas në transfertë.

Shumica e futbollistëve të “Zonjës” janë në formë optimale për këtë sfidë, por ka pasur edhe disa stërvitje individuale. Pjanic, i cili u largua më herët nga grumbullimi me Bosnjën, u stërvit veçmas grupit. Rabiot nuk u stërvit fare, pasi vazhdon të ketë probleme në këmbën e tij të majtë.

Ndërkohë, Ronaldo bëri disa seanca individuale pas rikthimit nga grumbullimi me Portugalinë. Alex Sandro vazhdon të kryejë stërvitje me dyer të mbyllura në ambientet e “J Medical” dhe me shumë gjasa, nuk do të jetë i gatshëm në fundjavë./abcnews.al


Për t’u bërë pjesë e grupit klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI ABC NEWS ALBANIA: https://www.facebook.com/groups/AbcNewsAlbaniaGroup

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono