Ronaldo paralajmëron largimin nga Real Madrid

13:10 | 27/05/201813:100

Cristiano Ronaldo paralajmëron largimin nga Reali i Madridit. Ylli portugez u duk sikur tha fjalë lamtumire në përfundim të finales së Championsit.

Për herë të parë nuk ishte ai kryesori.

Cristiano Ronaldos iu vodh protagonizmi nga Gareth Bale në finalen e Kievit, dhe portugezi gjeti një mënyrë tjetër për të kthyer gjithë vëmendjen nga ai.

Me të përfunduar sfida ndaj Liverpulit, me fitoren e Championsit të tij të pestë në karrierë, superylli portugez, pati disa fjalë për të thënë për të ardhmen.

Cristiano Ronaldo: “Tani le të shijojmë momentin, në ditët e ardhshme, po, do të jap një përgjigje për klubin dhe për tifozët që kanë qenë gjithnjë me mua. Ishte shumë mirë, ishte shumë bukur të luaje për Realin e Madridit, në ditët e ardhshme do të flas”.

Fjalët e tij shkaktuan një tronditje jo të vogël.

Trajneri Zidane u shpreh në konferencën për shtyp se i takon vetë lojtarit që të vendosë, por ishte me besim se Ronaldo nuk do të largohet.

Futbollistët po ashtu as nuk e çonin në mendje ikjen e tij, ndërsa presidenti Perez i kujtoi kontratën që ende ka me Realin.

Gjerësisht me të u morën mediat.

“Marca” bën lojë shkronjash: Të pathyeshëm, duke futur numrin 13 në mes të fjalës. Kristiano hedh hije dyshimi: Ishte bukur të luaje për Madridin!

Më e drejtpërdrejtë gazeta “AS”: Dy bomba të Bejlit dhe një e Cristianos! I pari zgjidhi ndeshjen me golat e tij, i dyti kërcënoi me largimin!

“El Mundo Deportivo”: Bomba CR7! Një Champions i dhuruar. Dy gafat e portierit Karius ndihmuan Realin!

“Sport” po nga Barcelona: Bomba Cristiano! CR7 lajmëron largimin pas fitores së Championsit, po kështu mendon edhe Bejli! Një finale qesharake!

Gazeta “ABC”: Real Madridi në legjendë … Ronaldo nuk gjen rastin e duhur për të lajmëruar largimin!

Nga Anglia, komentet janë të tjera dhe nuk merren me Ronaldon.

“Deili Meil” shkruan “Ekstazi” për Bale dhe “agoni” për Salahun.

“Sandi Ekspres”: Bale hedh nokaut Kopin! Moment magjie!

“Star Sport”: “Bale epik! Mrekullia e tij vendosi për Realin pas dëmtimit të Salahut!

Natyrisht, Ronaldo nuk ishte i interesuar vetëm për të ardhmen, por edhe për trofeun që sapo fitoi.

Cristiano Ronaldo: “Të gjitha finalet janë të komplikuara. E dinim që Liverpuli do ta niste fort ndeshjen, dhe skuadrat angleze janë të tilla, por jemi fitues të drejtë. Shënuam 3 gola, mund të shënonim edhe më shumë. Hymë në histori dhe e merituam më shumë”./abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono