“Ronaldo i shpejtë, por Adama Traore është përbindësh!”

22:02 | 20/01/202022:020

Mbrojtësi i Newcastle United, Jetro Willems, ka dhënë një deklaratë që ka marrë shumë polemika në medie. Holandezi tha se është më e vështirë të markosh sulmuesin e Wolverhampton, Adama Traore, se sa Cristiano Ronaldon.

“Kam luajtur kundër shumë lojtarëve të shkëlqyer në karrierën time, por askush nuk është më i shpejtë se Adama Traore”, tha fillimisht Willems për “NorthernEcho”.

“Ai është i pabesueshëm, një bishë e vërtetë. Jo vetëm që është shumë i shpejtë, por është dhe shumë, shumë i fuqishëm fizikisht. Adama po konsiderohet si futbollisti më i shpejtë në botë dhe mendoj se ky fakt, është i vërtetë.

Unë mendoj se jam i shpejtë, ose më saktë, kështu mendoja deri sa isha në duel me Traoren. Ai është totalisht diçka tjetër. Kam luajtur edhe kundër Cristiano Ronaldos, i cili është po ashtu i shpejtë, por jo aq sa Adama. Është më e lehtë të luash kundër Ronaldos, se kundër Adama Traores”, përfundoi mbrojtësi i Newcastle./abcnews.al

Jetro Willems në duel me Adama Traore

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono