Roma kishte harruar, kontratë e re për mbrojtësin

14:47 | 05/10/201914:470

Zbulohet kontrata e re e mbrojtësit të Romës, që është zgjatur edhe një vit. Në projektbuxhetin e e aprovuar nga Bordi Drejtues, është parë edhe risia e kontratës së mbrojtësit Leaonardo Spinazzola.

Klubi kishte njoftuar për një marrëveshje që zgjaste deri më 30 qershor të vitit 2023, por nuk është kështu. Në projektbuxhet dallohet se futbollistit Spinazzola i përfundon kontrata në qershor të vitit 2024.

“Janë zgjatur kontratat për lojtarët Dzeko, deri në fund të qershorit 2022, Fazio deri në fund të qershorit 2021, Zaniolo deri në fund të qershorit 2024, Under deri në fund të qershorit 2023 dhe Spinazzola deri në 30 qershor të vitit 2024”, shkruhet në dokumentin zyrtar të Romës. /abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono