Roli i gruas ne shoqërinë moderne sipas këndvështrimit islam

08:11 | 11/01/2019

“Roli i gruas në shoqërinë moderne sipas këndvështrimit islam” ka qenë tema në konferencën ndërkombëtare të zhvilluar nga Komuniteti Mysliman Shqiptar në bashkëpunim me Këshillin Botëror të Komuniteteve Myslimane.

Komuniteti Mysliman i Shqipërisë në bashkëpunim me Këshillin Botëror të Komuniteteve Myslimane dhe Departamentin e Shkencave Islame pranë Kolegjit Universitar “Bedër”, organizuan Konferencën Ndërkombëtare me temë ‘Roli i gruas në shoqërinë moderne sipas këndvështrimit Islam’.

Në fjalën e tij Kreu i Komunitetit Mysliman Shqiptar, Skënder Bruçaj tha se konferenca flet për vlerën e gruas në fenë islame dhe në shoqëri.

Në konferencën mbi rolin e gruas në shoqërinë moderne sipas këndvështrimit islam ishte edhe Sekretari i Përgjithshëm i Këshillit Botërorë i komuniteteve Myslimane.

Kreu i Komunitetit Mysliman Shqiptar, Skënder Bruçaj dha edhe një mesazh për aktorët kryesorë në vend për mbrojtjen e gruas. /abcnews.al

 


Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono