Rokadë në merkato, PSG merr vendimin final për Neymar

17:09 | 19/11/201917:090

Çmenduritë e merkatos së janarit duket se nuk do të përfundojnë dhe lajmi më i bujshëm deri më tani, është padiskutim ai i publikuar nga DiaroSport. PSG është gati të lërë të lirë Neymar të largohet, madje ia ka ofruar Barcelonës.

Kampionët e Francës duan 140 milionë euro dhe kartonin e talentit 17-vjeçar, Ansu Fati. Ky i fundit ka shkëlqyer këtë sezon dhe po merr vëmendje të madhe. Neymar nuk arriti asnjëherë të justifikojë 222 milionë eurot e paguara për të, për shkak të problemeve jashtë fushave.

Nga ana tjetër, Ansu Fati vlerësohet 40 milionë euro, shifër jashtëzakonisht e lartë, duke marrë  parasysh se para gjashtë muajsh, sulmuesi anësor vlerësohej më pak se 1 milionë euro. Mbetet për t’u parë nëse ky transferim do të realizohet me sukses në janar./abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono