Riza: Partizani e kishte detyrim kualifikimin, manuali është kryesori në futboll

23:47 | 13/02/202023:470

Flor Riza është i pranishëm në emisionin Pressing në ABC News. Në fjalën e tij, u shpreh: “Partizani ishte i detyruar të kualifikohej, rivali i ardhshëm do të ishte Tirana. Ndeshja do të luhej në Air Albania, do të kishte përfitime të mëdha.

Unë mbetem i mendimit se ndeshja e parë e Kupës që luhet në ndeshjen jashtë, duhet vlerësuar maksimalisht, manuali është kryesori në futboll. Ne nuk jemi në dijeni të situatave dhe nuk mund të marrin pjesë në diskutim.

Logjika të çon se Dhoma e Zgjidhjeve të Konflikteve, zgjidh konfliktet. Konfliktet, lindin nga dy palë jashtë kësaj dhome. Di që atje, kanë shkuar me dhjetëra sportistë. Të gjithë kanë problemin e mos-pagesave dhe të gjithë e kanë zgjidhur”./abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono