Rivaliteti me Juven, Champions-i dhe merkato: Koulibaly hap kartat

10:53 | 10/10/201910:530

Senegali do të zhvillojë sot në orën 14:00 një miqësore me Brazilin. Kalidou Koulibaly është ndalur te Napoli gjatë konferencës për shtyp, duke zbuluar objektivat dhe ambiciet e ekipit të tij.

Muri i mbrojtjes së nënkampionëve të Italisë sheh Juventusin si rivalin për t’u mundur, komenton ecurinë në Champions, aty ku Napoli numëron 4 pikë pas dy ndeshjeve të para dhe e mbyll me një koment për të ardhmen e tij.

SERIE A – “Duam të mposhtim më të mirët dhe të fitojmë titullin. Këtë vit do të jetë edhe më e vështirë, rivaliteti është shtuar dhe skuadrat janë përforcuar. Juventusi mbetet ekipi për t’u mundur. Nuk e kemi nisur mirë kampionatin dhe duhet të përmirësohemi ende. Qëllimi ynë është që t’i afrohemi Juves me pikë.”

CHAMPIONS – “Duam ta mbyllim sa më shpejt çështjen e kualifikimit. Na vjen keq që nuk fituam me Genkun, por ky është futbolli. E ardhmja? Jam mësuar me zërat e merkatos. Dalin shumë lajme që flasin për një largim timin, por në këtë moment jam i përqendruar për të fituar me Napolin. Pjesa tjetër nuk më intereson.” /abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono