Ritmet e Jazz-it veshur me të bardha, homazh në ditëlindjen e 120-të të Heminguej

16:45 | 22/07/201916:450

Edicioni i 7 – të  i “Hemingëay jazz-fest nisi me ritmet e etno-jazit.  Skena e instaluar në oborrin e Universitetit Politeknik u shndërrua në një festë të vërtetë të kësaj muzike.

Ashtu siç ishte lajmëruar, ritme etno- folk, veshur me të bardha, ngritën siparin e edicionit të 7 – të  “Hemingëay jazz-fest”.

Kjo mbrëmje ishte konceptuar  si homazh dedikuar 120-vjetorit të shkrimtarit Ernest Hemingëay. Organizatorët  janë të lumtur që publiku i është bashkuar kësaj feste të muzikës jazz.

Vokalistja e  grupit “Barcelona Gipsy Balkan Orchestra” shprehet e lumtur që zbuloi shqipërinë me pjesëmarrjen në këtë festival të veçantë.

Nata e parë iu dedikua  etno-jazz, ndërsa nata e dytë i dedikohet muzikës funk, soul, e ku edhe kodi i veshjes është  me i çlirët në forma dhe larmi ngjyrash.

Bandat e njohura në Evropë, si Rumba de Bodas, Opa Cupa, Ghiaçioli e Branzini e DJ Set,  e ndezën atmosferën, ku të pranishmit kërcyen dhe festuan./ABC News Albania 24/7

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono