“Rinovoni me këtë lojtar”, zbardhet kërkesa e Pep Guardiolës

15:41 | 03/01/202015:410

Pep Guardiola ka një kërkesë për drejtuesit e Manchester City. Fernandinhos i përfundon kontrata në fund të këtij sezoni dhe trajneri spanjoll nuk dëshiron të humbasë shërbimet e tij.

Mesfushori defensiv është pjesë e “Cityzens” prej verës së vitit 2013, ndërsa këtë sezon numëron 22 ndeshje aktivizim. The Sun raporton se Guardiola po bën të pamundurën për të bindur drejtuesit e klubit për t’i ofruar kontratën e re 34-vjeçarit brazilian.

Trajneri i Cityt e cilëson Fernandinhon si pikë kyçe të skemave të tij dhe shpreson që lojtari të vijojë të jetë pjesë e kampionëve të Anglisë. PSG po monitoron situatën dhe është gati t’i ofrojë një fanellë titullari brazilianit. /abcnews.al

 

Fernandinho dhe Pep Guardiola

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono