Rikthimi i Icardit: Ndihem super, PSG ekipi më i fortë ku kam luajtur

08:30 | 28/10/201908:300

Mauro Icardi ka “rilindur” në Francë. Sulmuesi është rikthyer të shënojë dhe po ndihmon PSG-në në arritjen e fitoreve. 26-vjeçari shënoi dy golat e parë në fitoren 4-0 kundër Marseille, duke u ngjitur në shifrën e 4 golave në kampionat (ka shënuar edhe 3 në Champions League).

Argjentinasi tregon pas ndeshjes se po kalon një moment të mirë dhe ndihet për mrekulli në kryeqytetin francez. Icardi e ka harruar përfundimisht Interin, teksa nuk i kursen elozhet për ekipin aktual në prononcimin e dhënë për Canal Football Club.

Ish-sulmuesi i Interit është i huazuar te PSG, që ka të drejtën e blerjes së tij në fund të sezonit për shumën e 70 milionë eurove. Me një ecuri dhe efikasitet të tillë, e sigurt që kampionët e Francës do të ushtrojnë opsionin e blerjes së plotë.

“Jam i lumtur për fitoren, ishte shumë e rëndësishme. Jam i kënaqur me dy golat, kam ardhur këtu për të shënuar dhe fituar PSG është ekipi më i fortë në të cilin kam luajtur. Ndihem shumë mirë këtu dhe jam harmonizuar me shokët e skuadrës. Është krijuar një kimi e mirë midis nesh”, thekson Mauro Icardi. /abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono