Rikthehet pas 297 ditësh, Atletico Madrid ndan lajmin pozitiv me tifozët

13:31 | 13/11/201913:310

Lajm i mirë për Atletico Madrid dhe Diego Simeonen. Sime Vrsaljko ka lënë pas krahëve dëmtimin dhe është rikthyer të stërvitet me grupin. Mbrojtësi i djathtë qëndron jashtë fushave të blerta prej më shumë se 9 muajsh.

27-vjeçari dëmtoi gjurin në fund të janarit dhe u detyrua të kryente një ndërhyrje kirurgjikale. Proçesi i rikuperimit ka shkuar mirë dhe nënkampioni i botës me Kroacinë i është rikthyer përgatitjeve me Kroacinë.

Vrsaljko dhe Simeone

Vrsaljko do të punojë me një program specifik për të rifituar formën fizike. Simeone nuk dëshiron të nxitohet dhe do fillojë ta aktivizojë gradualisht, teksa “Colchoneros” kanë ndarë në Twitter lajmin pozitiv të rikthimit të një lojtari të rëndësishëm për krahët e Atleticos. /abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono