Rikthehet “luftëtari” i Juventusit, gëzojnë Sarri dhe tifozët

19:58 | 22/11/201919:580

Mauricio Sarri dhe tifozët e Juventusit mund të qëndrojnë të qetë. Giorgio Chiellini ka lënë pas krahëve dëmtimin e pësuar në javën e parë kundër Parmës.

Kapiteni mbetet shpirti dhe “luftëtari” numër një i skuadrës, rikuperimi i tij ka shkuar mbarë dhe rikthimi në fushat e blerta është afër. 35-vjeçari ka dhënë lajmin e mirë me anë të një postimi në rrjetet sociale.

Më në fund rikthimi në fushë“, shkruan mbrojtësi i bardhezinjve, teksa poston edhe një video ku dallohet duke vrapuar dhe kryer disa ushtrime aerobike. Kontakti me topin nuk ka ndodhur akoma, por gjithçka është në rrugën e duhur dhe rikthimi i tij i forcon akoma edhe më shumë kampionët e Italisë. /abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono