Rikthehet energjia elektrike në Venezuelë

11:37 | 14/03/2019

Energjia elektrike në Venezuelë është në funksion në 100 për qind. Deklarata u bë nga ministri venezuelian i Komunikimit, Jorge Rodriguez, i cili konfirmoi se nëpunësit e sektorit publik mund të kthehen në vendet e tyre të punës, pas një pushimi prej pothuajse një jave, si pasojë e ndërprerjes së energjisë elektrike në pjesën më të madhe të vendit. Bllokimi i elektricitetit kishte paralizuar transportin, shërbimin mjekësor dhe furnizimin me ujë./abcnews.al


Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono