Rikthehen reshjet, mësoni si do jetë moti sot

07:28 | 20/12/201907:280

Sipas MeteoAlb: Vranësira të dendura dhe reshje shiu e dëbore paraqitet pjesa e parë e ditës  në të gjithë vendin. Por mesdita dhe pasditja sjellin përmirësim të kushteve atmosferike duke zhvendosur vranësirat dhe reshjet në skajin verior dhe jugor. Orët e natës sjellin pauz të reshjeve në të gjithë Shqipërinë.

Temperaturat e ajrit rriten lehtë  në mëngjes por rënie me 2°C sjellë mesdita duke  luhatur vlerat ekstremale ditore nga 0°C deri në 17°C.

Era do fryjë lehtë në toke dhe mesatare në det me shpejtësi 40 km/h nga drejtimi Jugor duke krijuar në det dallgëzim 3-4 ballë./abcnews.al


Për t’u bërë pjesë e grupit klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI ABC NEWS ALBANIA: https://www.facebook.com/groups/AbcNewsAlbaniaGroup

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono