Rikthehen reshjet e borës në Dibër, rrugët janë të hapura

10:20 | 12/02/201910:200

Reshje dëbore kanë rënë natën në pjesën më të madhe të Dibrës dhe Bulqizës. Trashësia në qytetin e Peshkopisë shkon gati 10 cm kurse në lartësine mbi 800 metra mbi nivelin e detit dhe në zona të thella deri në 30 cm. Nuk ka patur probleme në rrugë, por megjithatë kompania kontraktore që mirëmban rrugën Peshkopi – Kala e Dodës ka nxjerrë mjetet borëpastruese dhe kalimi bëhet pa probleme. E njëjtë situata është edhe me rrugën Ura e Çerenecit – Librazhd ku kalimi bëhet pa probleme. Edhe nëpër fshatra nuk ka bllokime apo vështirësi në qarkullim. /abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono