Rikthehen radhët kilometrike në rrugën Levan-Fier

11:27 | 17/06/201911:270

Nisja e sezonit turistik drejt Jugut të Shqipërisë ka rikthyer stresin e radhëve kilometrike të qindra automjeteve, që u duhet të presin më orë për të kaluar segmentin Levan-Fier.

Mbrëmë për disa orë me radhë trafiku i automjeteve ka qenë prezent në të gjithë rrugën. Pushuesit që ktheheshin plazhet e jugut kanë qëndruar gjatë duke pritur dhe policia e ka patur të pamundur të normalizojë qarkullimin.

Një pjesë e automjeteve kanë lëvizur përmes by-passit të Fierit, i cili nuk ka përfunduar.

Sipas Autoritetit të Rrugëve Nacionale, ky by-pass bëhet i kalueshëm në fund të muajit Qershor, atëherë kur edhe fluksi i automjeteve që lëviz drejt plazheve të Jugut të Shqipërisë arrin kulmin./ABC News Albania 24/7

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono