Ridvan Bode për buxhetin ekonomik: Taksa për biznesin e gabuar

12:42 | 21/11/2017

I ftuar në studion e ABC News ish Ministri i Financave Ridvan Bode ka folur për buxhetin e 2018. Sipas tij buxheti lidhet me situatën ekonomike në të cilën ndodhet vendi dhe nuk merr në konsideratë nivelin e të ardhurave të qytetarëve. Për Boden debati real ekonomik është i munguar. Ai sqaron edhe debatin lidhur me taksën e biznesit të vogël. Duke e konsideruar të gabuar vendimin e qeverisë, ai thotë se biznesi i vogël vendoset nën presion, dhe qeveria duhet të përsmirësojë klimën e biznesit./abcnews.al

 Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono