Reziston vetëm një pjesë, Shqipëria U17 regjistron humbjen e dytë

18:06 | 16/11/201918:060

Vetëm një pjesë loje ka rezistuar Shqipëria U17 kundër Ukrainës. Ndeshja e zhvilluar për eliminatoret e Euro 2020 u mbyll me fitoren 2-0 të Ukrainës U17.

Dmytro Shostak zhbllokoi ndeshjen pas rreth një ore lojë dhe Mark Mampasi vulosi fitoren me golin e shënuar gjashtë minuta përpara fundit të ndeshjes.

Ekipi i Elvin Beqirit regjistroi humbjen e dytë rresht pas asaj 4-0 kundër Portugalisë tre ditë më parë. Të martën (ora 16:00) zhvillohet ndeshja e fundit në grupin 8 dhe përballë kuqezinjve të vegjël do të jetë ekipi gjeorgjian. /abcnews.al

Ukrainë U17 – Shqipëri U17 2-0
(Shostak 57′, Mampasi 84′)

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono