Revolucioni i Halilit: Starova bardheblu, Gega e Magani për pankinën

08:00 | 09/12/201908:000

Tirana në prag revolucioni. Julian Ahmataj ka zhgënjyer drejtuesit dhe ndeshja e fundit me Kukësin e ka vënë në dyshim vijimin e bashkëpunimit. Presidenti Refik Halili ka pritur dorëheqjen e trajnerit nga Elbasanit, i cili ne fakt e kishte bërë diçka të tillë një javë më parë. Vetë Halili e ktheu sërish në detyrë dhe tanimë po flitet për lëvizje madhore në klubin kryeqytetas.

“Panorama Sport” është hapur me një lajm të rëndësishëm dhe shkruan se Sulejman Starova projektohet si drejtor i përgjithshëm i Tiranës, ndërkohë që për pankinën është favorit Gugash Magani, trajneri i fundit që ka fituar një derbi në drejtim të bardhebluve.

Një emër tjetër që shikohet si kandidaturë është edhe Skënder Gega, ish-trajneri i Partizanit, që vlet ktheu titullin kampion në kampin e kuq pas 26 vitesh. Gjithsesi Starova preferon Maganin si trajner, sikurse thotë burimi i lartpërmendur. /abcnews.al

Artikulli kryesor i Panorama Sport për ditën e sotme


Për t’u bërë pjesë e grupit klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI ABC NEWS ALBANIA: https://www.facebook.com/groups/AbcNewsAlbaniaGroup

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono