Revolucioni “Fundjavë ndryshe”

13:23 | 22/01/2018

Si ja dolën mbanë disa të rinj të orientonin biznesin shqiptar drejt bamirësisë?

Vetëm në pak më shumë se dy vjet, disa të rinj, që ende janë student, kanë arritur të injektojnë në familjet më të varfëra shqiptare një shumë prej rreth 2.5 mln eurosh, që ka shkuar në ndërtimin e shtëpive, restaurimin, mobilimin e të tjera veprimtari bamirësie.
Por si ja dolën mbanë këta të rinj të bindinin biznesin dhe donatorët në një kohë që pothuaj të gjitha organizatat e mëparshme bamirëse kishin dështuar?
Pikërisht këtë shpjegon edhe dokumentari në vijim./abcnews.al


Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono