Reshjet në Kukës, vazhdimisht ka shkarje gurësh dhe interte në rrugët e Qarkut

17:32 | 07/11/201917:320

Në verilindje vazhdojnë reshjet e shiut që prej mëngjesit. Intensiteti i tyre ka sjellë probleme në disa akse rrugore. Shkarje gurësh e inerte të shumta ka patur vazhdimisht në rrugën Kukës- Shishtavec, kryesisht në segmentin më problematik nga Ura e Zapodit deri në Topojan.

Gjithashtu shkarje gurësh e inerte ka patur edhe në rrugët Bajram Curri -Valbonë, Bajram Curri- Lekbibaj. Qarkullimi i mjeteve është bërë me vështirësi, duke përdorur një korsi në segmente të caktuara. Mjetet e kompanive sipërmarrëse dhe të bashkive kanë punuar për largimin e inerteve, duke rivendosur qarkullimin për mjetet dhe udhëtarët. /abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono