Reshjet në Durrës, përmbyten disa rrugë

19:42 | 06/03/201819:420

Disa orë shi, mjaftuan për të krijuar probleme me përmbytjet, në qytetin bregdetar të Durrësit.
Probleme më të mëdha u konstatuan në shëtitoren “Taulantia”, tek rrethrrotullimi pranë stacionit te trenit, në rrugën “Aleksandër Goga”, pranë stadiumit, si dhe në lagjen numër 14.
Lëvizja e këmbësorëve ka qenë thuajse e pamundur, për shkak se uji mbuloi trotuarët.
Vështirësi në qarkullim patën edhe automjetet, për shkak të prezencës së madhe të ujit në rrugë.
Moti i keq ka pezulluar lundrimin në Durrës.
Urdhri u dha nga Kapiteneria e Portit, deri në përmirësimin e kushteve atmosferike.
Anijet e peshkimit dhe ato të transportit të mallrave, nuk lejohen të dalin në det.
/abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono