Reshje të dendura bore në Kukës

12:35 | 14/01/2018

Verilindja e vendit u zgjua sot nën praninë e reshjeve të dendura të dëborës. Temperaturat ishin relativisht të larta e duke mos i dhënë mundësi për të vënë shtresa, e megjithatë për 2018 këto reshje janë të parat në këtë dimër të pazakontë. Megjithë intensitetin e lartë, reshjet e borës nuk krijuan probleme. Rruga e Kombit, por edhe të gjitha akset e tjera rrugore janë të lira në qarkullim e pa patur nevojë përdorim të paisjeve dimërore. Mjetet borëpastruese janë vënë në gadishmëri për të ndërhyrë nëse do të ketë situata problematike. Gjatë mesditës reshjet e borës e ulën intensitetit ndërsa temperaturat vijojnë të ruajnë vlerat pozitive.E nëjta situatë pritet të jetë edhe gjatë ditës së nesërme, madje me një përmirësim të dukshëm të motit në orët e vona të pasdites. Edhe në fshatrat e thella malore të rajonit verilindor nuk ka probleme. Energjia elektrike nuk ka munguar dhe furnizimi me ujë të pijshëm është i rregullt./abcnews.al
Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono