Rënia drastike e United, Solskjaer ka një rekord negativ

21:16 | 15/10/201921:160

Ole Gunnar Solskjaer nuk është në pozita të qeta. Trajneri i Manchester United bëri një nisje të shkëlqyer si trajner i “Djajve të Kuq”, duke fituar 14 ndeshje, barazuar dy dhe humbur vetëm një. Kjo formë e shkëlqyer i fitoi dhe vendin e punës teknikut norvegjez, pasi fillimisht ishte si trajneri i përkohshëm.

Por që nga firma e tij për t’u bërë trajner i Manchester United, forma e “Djajve” ka qenë skandaloze. Në 23 ndeshjet e fundit, United ka marrë vetëm 5 fitore, 7 barazime dhe është mposhtur 11 herë. Kjo rënie drastike ka ngritur shumë pikëpyetje mbi Solskjaer, i cili më parë në karrierën e tij, ra nga kategoria me Cardiff City.

Max Allegri është në pritje të një ofertë konkrete nga drejtuesit e Manchester United, me tekniku italian që prej muajsh po mëson gjuhën angleze. Stoli i “Djajve të Kuq” nuk ka qenë kurrë kaq shumë në lëkundje dhe kjo situatë kaotike, pritet të vazhdojë për muaj të tërë./abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono