Rëndohet situata e lëvizjes së mjeteve në Shkodër

15:06 | 12/08/2018

Fluksi i pushuesve drejt plazhit të Velipojës, por edhe e mjeteve që vijnë nga kufiri me Malin e Zi ka bërë që të hysh e të dalësh nga Shkodra të duhen shumë orë. Vargu i mjeteve i kalon disa km dhe situata është e tillë gjatë gjithë ditës.

Shumë policë rrugorë ndodhen këtu. Po tentojnë të normalizojnë lëvizjen e mjeteve në hyrje dhe në dalje të Shkodrës. Por situata vetëm përkeqësohet. Tek Ura e Bahçallëkut pamjet janë siçi shihni në video.

Fluksi drejt plazheve nis nga ora 9 e mëngjesit dhe përfundon në orën 13.00. Këtij numri të madh të automjeteve i shtohen edhe ato që vijnë nga Dogana e Moriqanit. Të gjithë bashkë ngecin tek Ura e Bahçallëkut, e cila dikur ishte e mjaftueshme për një qarkullim normal. Sot ajo nuk e kryen dot më misionin e saj.

Autokolona i kalon disa kilometra si në hyrje të Shkodrës ashtu edhe në drejtim të Muriqanit. Policia rrugore është e stacionuar në këto kryqëzime në orarët e pikut nga mëngjesi deri në drekë dhe pasdreke deri në orët e para të natës. Udhetimi në këtë territor është makth./abcnews.al


Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono