Rekordi i pabesueshëm i Spanjës, në Oslo shkruhet historia

21:42 | 12/10/201921:420

Pjesa e parë midis Norvegjisë dhe Spanjës është mbyllur pa gola, por një rekord interesant është vendosur nga kombëtarja iberike gjatë ndeshjes së Grupit F.

Për herë të parë në 99 vite dhe plot 699 ndeshje të zhvilluara, Spanja ka zbritur në fushe më 11 futbollistë nga 11 skuadra të ndryshme! Diçka e tillë nuk kishte ndohur kurrë më parë dhe dueli i sotëm do të futet në historinë e “La Furia Roja”.

Robert Moreno ka zgjedhur këtë formacion për transfertën e Oslos: Kepa (Chelsea), Jesus Navas (Sevilla), Raul Albiol (Villarreal), Sergio Ramos (Real Madrid), Julian Bernat (PSG), Fabian Ruiz (Napoli), Sergio Busquets (Barcelona), Saul (Atletico Madrid), Mikel Oyazabal(Real Sociedad), Rodrigo Moreno (Valencia) dhe Dani Ceballos (Arsenal). /abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono