Rekordi i Liverpool, Klopp ka ndërtuar një ekip fantastik

23:51 | 20/10/201923:510

Jurgen Klopp ka ndërtuar një skuadër fantastike dhe Liverpooli i tij është një nga skuadrat më të forta në botë. Jo më kot, të kuqtë anglezë fituan Champions League sezonin e shkuar, ku mposhtën Tottenhamin me rezultatin e pastër 2-0. Edhe në atë ndeshje, Liverpool shënoi në minutat e fundit të sfidës dhe për këtë gjë, të besuarit e Jurgen Klopp kanë fituar një identitet të ri.

Skuadra e Liverpool është ekipi që ka shënuar më shumë gola në 15 minutat e fundit. Në Premier League, ekipi i Jurgen Klopp ka shënuar plot 28 herë në 15 minutat e fundit, duke u bërë skuadra e parë dhe e vetme që ka një rekord të tillë.

Edhe në takimin e sotëm përballë Manchester United, Lallana shënoi në minutë e 85-të, duke i shmangur humbjen e parë Liverpoolit për këtë sezon./abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono