Rekordi i Liverpool, Klopp ka ndërtuar një ekip fantastik

23:51 | 20/10/201923:510

Jurgen Klopp ka ndërtuar një skuadër fantastike dhe Liverpooli i tij është një nga skuadrat më të forta në botë. Jo më kot, të kuqtë anglezë fituan Champions League sezonin e shkuar, ku mposhtën Tottenhamin me rezultatin e pastër 2-0. Edhe në atë ndeshje, Liverpool shënoi në minutat e fundit të sfidës dhe për këtë gjë, të besuarit e Jurgen Klopp kanë fituar një identitet të ri.

Skuadra e Liverpool është ekipi që ka shënuar më shumë gola në 15 minutat e fundit. Në Premier League, ekipi i Jurgen Klopp ka shënuar plot 28 herë në 15 minutat e fundit, duke u bërë skuadra e parë dhe e vetme që ka një rekord të tillë.

Edhe në takimin e sotëm përballë Manchester United, Lallana shënoi në minutë e 85-të, duke i shmangur humbjen e parë Liverpoolit për këtë sezon./abcnews.al