Rekordi absurd i Messit në La Liga, parakalon Cristiano Ronaldon

23:43 | 07/12/201923:430

Lionel Messi vazhdon të thyejë rekorde në ccdo ndeshje që luan. Sot, ylli argjentinas shënoi tre gola në atë fitore 5-2 të Barcelonës ndaj Mallorca.

Një tjetër tripletë për “pleshtin” katalanas. Këto tre gola të shënuar, kanë bërë që Messi të thyejë rekordin e Cristiano Ronaldos.

Ylli portugez kishte realizuar 24 tripleta në La Liga me fanellën e Real Madrid, por me tre golat e sotëm, Lionel Messi arrin në kuotën e 25 tripletave në La Liga, duke parakaluar rivalin e tij të përjetshëm.

Duket se Messi nuk ka ndërmend të ndalet, edhe pse është në vitet e tij të fundit të karrierës./abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono