Rekord pasimesh dhe debutim me fitore, Setien: Je i qetë kur ke Messin në ekip

08:36 | 20/01/202008:360

Quique Setien e nisi me fitore aventurën në pankinën e Barcelonës. Kampionët e Spanjës fituan jo pa vështirësi ndaj Granadës në “Camp Nou”, sfidë që u zgjidh nga një aksion model. Vidal dhuroi një asist me finte dhe Leo Messi konkretizoi nga brenda zonës.

Një rekord u shënua në këtë ndeshje, teksa Barcelona realizoi 1005 pasime. Setien uron lojtarët për fitoren, konfirmon rëndësinë e madhe të “Pleshtit” dhe e mbyll me një koment për rekordin e pasimeve.

U treguam të jashtëzakonshëm. Nuk është e thjeshtë kur kundërshtarët mbyllen dhe duhet të gjejmë gjithmonë alternativa të reja loje. Messi bëri atë që bën prej një jete. Kur ke Leon në ekip je më i qetë.

Rekordi? Do të doja të kishim luajtur më shpejt, por Granada na e uli shumë herë ritmin me faullet e shumtë që shkaktonte. Kam një objektiv fiks, Barcelona ime duhet të kontrollojë gjithmonë ndeshjen“, thekson Quique Setien. /abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono