Rekord në Champions, braziliani i City parakalon Neymar

19:56 | 11/12/201919:560

Sulmuesi i Manchester City, Gabriel Jesus, shënoi golin e barazimit 1-1 në sfidën kundër Dinamo Zagreb. Braziliani vendosi një rekord në Champions me këtë gol të shënuar.

Gabriel Jesus arriti në kuotën e 10 golave në Champions League vetëm 22 vjeç dhe 252 ditë, duke u bërë braziliani më i ri që arrin në këtë kuotë golash dhe duke parakaluar yllin e PSG-së, Neymar, i cili arriti në kuotën e 10 golave në moshën 23 vjeçare e 75 ditë.

Sulmuesi i Manchester City premton shumë për të ardhmen. Deri më tani në Champions League, Jesus ka luajtur pesë ndeshje, ku është përfshirë në katër gola (2 gola, 2 asiste). Guardiola mesa duket, e ka gjetur pasuesin e Agueros./abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono