Rekord i jashtëzakonshëm i Silvës, “magjistari” i dekadës në Premier League

16:41 | 11/01/202016:410

David Silva është padiskutim një nga mesfushorët më të mirë në botë dhe fantazisti spanjoll e ruan këtë vlerësim prej shumë vitesh tashmë. Në verën e sezonit 2009-10, David Silva u largua nga skuadra e Valencias dhe u transferua te Manchester City, aty ku po luan prej 10 vitesh tashmë.

Me mbylljen e kësaj dekade, OptaJoe ka grumbulluar disa statistika të 10 viteve të fundit, aty ku David Silva udhëheq bindshëm në rastet e krijuara për gol në kampionatin anglez të futbollit.

Plot 768 raste ka krijuar David Silva për gol, duke ruajtur vendin e parë. Diferenca me Eden Hazard që renditet në vendin e dytë është e frikshme. Ylli belg ka krijuar 595 raste për gol, plot 173 raste më pak se David Silva. Fenomenal!/abcnews.al

 

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono