Rekomandimi i KE/ Ministrja Gjonaj komenton në ABC News

21:20 | 17/04/2018

Ministrja e drejtësisë Etilda Gjonaj ka folur në studion e ABC News pas rekomandimit të KE-së për hapjen e negociatave me Shqipërinë. Sipas saj ky është një arritje që do t’i shërbejë Shqipërisë.

Ajo ka folur për sistemin juridik, ku reforma në drejtësi ka qenë një ndër kushtet dhe prioritetet e KE-s ë për çeljen e negociatave. /abcnews.al
Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono