Reja: E di që nuk jam më i ri, por më Shqipërinë vazhdoj sa më gjatë

22:36 | 09/12/201922:360

Edoardo Reja iu përgjigj pyetjes së gazetarit Anton Cicanit sa i takon rinovimit me katër vite të kontratës. Në studion e ABC News, në “Pressing”, Reja pranoi se rinovimi për katër vite ishte një kërkesë e presidentit Armando Duka, si dhe pranoi se dëshiron të qëndrojë sa më shumë në krye të Shqipërisë, pavarësisht moshës.

“Kohëzgjatja e kontratës? Në karakterin tim, unë përgjegjësinë e ndjej gjithmonë. Përgjegjësia që unë ndjej, është gjithmonë sikur të kisha katër vite. Unë e pranova këtë detyrë, pasi presidenti ma propozoi.

Do të doja të rrija sa më shumë, jam gati ta nis këtë rrugëtim edhe pse nuk jam më i ri. Përderisa jam në gjendje ta bëj këtë punë, do ta bëj. Nuk jam vetëm unë, kam dhe stafin tim pas vetes, kemi edhe Salihin dhe Bulkun, që janë dy engjëjt e mi mbrojtës.

Kemi krijuar një grup të jashtëzakonshëm lojtarësh. Në këtë këndvështrim, mund të bëjmë një punë shumë të mirë”, tha Reja./abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono