Reina: Eksperienca e Piolit do na ndihmojë, momenti për të reaguar

13:25 | 14/10/201913:250

Tifozët e Milanit shpresojnë që ulja në stol e Stefano Piolit të shkundë ekipin. Kuqezinjtë e kanë nisur keq sezonin e ri dhe numërojnë vetëm 3 fitore në shtatë ndeshjet e para. Loja mungon, por ekipi ka potencial dhe dëshirë për të treguar vlerat e veta.

Pepe Reina vlerëson eksperiencën e madhe të trajnerit të ri dhe beson shumë te ringritja e Milanit. Portieri spanjoll tregon rrugën e duhur dhe nuk dëshiron të flasë për objektiva të mëdha. Çdo ndeshje është si një finale dhe ekipi duhet t’i rikthehet sukseseve.

Pioli ka një eksperiencë të madhe dhe e njeh mirë futbollin italian. Të gjithë lojtarët duan të bëjnë më mirë në vazhdim. Deri tani nuk kemi qenë në lartësinë e duhur dhe nuk i kemi realizuar pritshmëritë. Shpresoj të përmirësohemi shpejt dhe të kënaqim vetën tonë në fillim, e pastaj edhe tifozët. Objektivi i Milanit duhet të jetë fitorja e ndeshjes së radhës. Llogaritë i bëjmë në maj“, përfundon portieri spanjoll i kuqezinjve. /abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono