Regjistër kombëtar për kimikatet që lejohen dhe ndalohen

15:30 | 28/05/201915:300

Shumë shpejt vendi ynë do të ketë gati një regjistër kombëtar ku do të saktësohen kimikatet që lejohen dhe ndalohen. Ministria e Turizmit dhe Mjedisit po punon për ketë, me specialiste suedeze të mjedisit.

Suedia do të ndihmojë Shqipërinë për të përmirësuar menaxhimin e kimikateve. Hartimi i një regjistri kombëtar dhe një zyre mbikëqyrëse tregoi ministri i Turizmit dhe Mjedisit Blendi Klosi do të jenë dy nga pikat ku do te fokusohet ky bashkëpunim.

Ky projekt vjen në kuadër të detyrimeve që duhet të përmbushë vendi ynë në kuadër të hapjes së negociatave me Bashkimin Evropian.

Specialistet suedeze te mjedisit beri te ditur ministri Klosi kane evidentuar 22 problematika dhe qasjen që duhet të ketë vendi ynë ndaj tyre para hapjes se negociatave me BE./ABC News Albania 24/7


Për t’u bërë pjesë e grupit klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI ABC NEWS ALBANIA: https://www.facebook.com/groups/AbcNewsAlbaniaGroup

Të lidhura

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono