Regjisori  Kled Kapexhiu  sjell një “Makbeth“ ndryshe në skenën e TK

10:04 | 12/03/2018

Regjisori Kled Kapexhiu solli në skenën e Teatrit Kombëtar  një “Makbeth” ndryshe . Shfaqja solli etjen për pushtet dhe rrugën drejt tij përmes vrasjes. Regjisori në një intervistë për ABC News rrefen detajet e realizimit estetik të shfaqjes të cilën e ka ndërtuar mes shinave klasike dhe teatrit bashkëkohore./abcnews.alRreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono