Reforma në drejtësi, një ligj i hekurt në tokën e paligjshmërisë

14:02 | 08/01/2018

Prej Korrikut 2016 kur klasa politike miratoi reformën në drejtësi ka kaluar mbi një vit e gjysmë dhe bazuar në atë ccfarë shkruhet në Kushtetutë, Republika e Shqipërisë sot do të kishte disa institucione të reja, të ngritura nga zero apo të reformuara, të cilat përbëjnë edhe pjesë të procesit të reformimit të drejtësisë. Por në ccfarë pike gjendet sot zbatimi i kësaj reforme dhe ksh është produkti i saj?/abcnews.al


Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono