Refik Halili vendos përfundimisht, Tirana-Laçi pa tifozë

14:56 | 17/10/201914:560

Tirana pret Laçin të shtunën dhe kjo përballje do të luhet prej orës 17:00. Klubi bardheblu ka vendosur edhe në lidhje me tifozët dhe nuk do ta shlyejë me gjobë gjysmën e dënimit të marrë nga Komisioni i Disiplinës pas derbit.

Kështu, takimi i së shtunës do të luhet me dyer të mbyllura. Bardheblutë kërkojnë kthesën, pas tre ndeshjeve të fundit që kanë marrë vetëm një pikë në sfidën me Flamurtarin. Nëse nuk merren pikët e plota, atëherë situata në kampin bardheblu do të rëndohej.

Pritshmëritë sivjet janë të larta dhe Tirana do titullin kampion. Momentalisht ndodhet në vendin e pestë në klasifikim, por katër skuadrat që ndajnë kreun kanë vetëm nga një pikë më shumë.

Sikurse kuptohet, gara është e hapur për të gjitha ekipet. Gjithsesi 24 herë kampionët e vendit duan që të shkëputen sa më parë në krye. Ky mision nuk ka rezultuar i lehtë deri më tani. /abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono