Reali pëson katastrofë

22:01 | 24/11/2018

Katastrofë e vërtetë e Realit në ligën spanjolle. Humbje e rëndë në fushën e Eibarit, me skuadrën nga Madridi që vazhdon krizën e lojës dhe të rezultateve.

Nuk mund të quhet një mundësi e humbur. Aspak, kjo që i ndodhi Realit në stadiumin e Eibarit e ka emrin “kapitullim”. Vetëm pak ditë pasi klubi konfirmoi Santiago Solarin si trajner me fuqi të plota, skuadra madrilene pësoi një katastrofë të vërtetë në La Liga, duke humbur 0-3 përballë një rivali tepër modest.

Në prani të jo më shumë se 7 000 spektatorëve, ekipi i yjeve si Kurtua, Marselo, Ramos, Modriç, Kros, Bejl apo Benzema, mori një leksion nga lojtarë të vlerësuar fare pak. Eskalante shënoi golin e parë që në minutën e 16-të, ndërsa pas pushimit kur pritej reagimi madrilen, erdhën edhe dy rrjeta të tjera, me autorë Sergi Enrikun dhe Kiken.

Çfarë ndodhi me kampionët e Europës?

Ndoshta akuzat për doping ndaj kapitenit Ramos kanë ndikuar tek vetë lojtari dhe tek skuadra, por kur humbet kështu, shkaqet janë më të thella. Reali i këtij sezoni vazhdon të mos bindë, ndërsa gjithnjë mendohet largimi i Kristiano Ronaldos, njeriut që shënonte nga 40 apo 50 gola çdo sezon.

“E shtuna e zezë” ishte emri që i vunë mediat disfatës në stadiumin “Ipurua”, ku më të dobëtit u cilësuan Marselo dhe Bejl. Pavarësisht nga gabimet e Barcelonës apo të Atletikos së Madridit, nuk duket se ky Real është në gjendje të përfitojë dhe të synojë titullin kampion./abcnews.al


Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono