Reali nxiton, dhuratë të padëshiruar për Zidane

08:40 | 10/10/201908:400

Manchester United ka bërë bllokadë për Paul Pogba dhe Real Madrid është lodhur. Klubi anglez as që ka pranuar të bisedoje për shitjen e mesfushorit francez, i cili në fakt edhe po paraqitet dobët në këtë fillim sezoni. Spanjollët nga ana tjetër duan një mesfushor qendre dhe po shohin për zgjidhje të tjera.

Një ditë më parë u raportua se objektivi është Fabian Ruiz i Napolit, që vlerësohet më shumë se 60 milionë euro. Tashmë nga Spanjë lajmi është se Reali synon të marrë që në janar mesfushorin e Tottenham, Christian Eriksen. Këtij të fundit në qershor i përfundon kontrata dhe londinezëve u ka shkuar dëm mundi për ta bindur danezin të rinovojë.

Marca raporton se presidenti Daniel Levy u ka kërkuar njerëzve të tij të besuar të gjejnë ndonjë ofertë për mesfushorin. Kështu Tottenhami do të ishte gati ta shiste Eriksen në janar, për të mos i ikur me parametra zero.

Reali nga ana tjetër është i kujdesshëm dhe nuk e kontakton lojtarin para janarit. Rregullat e FIFA-s për transferimet janë të qarta. Gjithashtu te Reali e kanë të qartë se duhet të përforcohen në janar. Eriksen shikohet lojtari që i sjell skuadrës së tyre cilësitë që u mungojnë, edhe pse trajneri Zidane preferon më shumë Paul Pogba. /abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono