Reali në krizë të plotë

23:15 | 20/10/2018

Reali i Madridit në krizë të thellë pas humbjes së radhës. Trajneri Lopetegi rrezikon postin, por e ardhmja duket e pashpresë pa Kristiano Ronaldon.

Më keq se kaq a mund të shkojë?

Një emër i madh si Reali po bëhet tallja e gjithë Spanjës dhe po shkon nga disfata në disfatë. Vërtet u shënua më në fund një gol, por ndeshja me Levanten në “Bernabeu” u humb, në vazhdim të një krize rezultatesh që duket pa fund.

Trajneri Hulen Lopetegi rrezikon seriozisht shkarkimin pas humbjes së tretë radhazi, dhe serisë prej 5 ndeshjesh pa fitore. Ekipi i tij vendosi rekordin negativ historik të 8 orëve e 1 minute pa shënuar, diçka e paimagjinueshme për një klub si Reali.

Morales dhe Marti me penallti i dhanë epërsinë 2-0 Levantes në pjesën e parë, ndërsa përpjekjet e madrilenëve pas pushimit nuk mjaftuan, ashtu si goli i Marcelos. Mungesa e Kristiano Ronaldos ndihet gjithnjë e më shumë, po ashtu fakti se lojtarë të rëndësishëm si Modriç apo Ramos janë jashtë forme.

A do ta shkarkojë presidenti Perez, Lopetegin në prag të “El Klasikos” me Barcelonën?

Gazeta “AS” informon se trajneri ende nuk rrezikon.

“Kadena Ser bën me dijë se Lopetegi u takua me Florentinon dhe se mund të vazhdojë”.

Gjithsesi, “Marka” shkruan ndryshe: Florentino i bën planet pa Lopetegin”.

Gazeta njofton se si pasardhës flitet ish-lojtari i Realit, Solari. Sidoqoftë, ka nga ata që fajësojnë pikërisht presidentin Perez. Analisti Hezus Sançez shkruan po për “Markën” se Lopetegi është viktima dhe jo fajtori, pasi ai u bë mish për top për shkak të planifikimit të keq të Perezit të një Reali pa Ronaldon./abcnews.al


Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono