Realdo Fili ka firmosur me skuadrën e re, në Rumani e bëjnë të kryer

22:28 | 25/01/202022:280

Realdo Fili duket se e ka gjetur skuadrën e re. Siç raportojnë mediet rumune, sulmuesi shqiptar ka firmosur me ekipin e Botosanit. 23 vjeçari ishte pjesë e Luftëtarit, ekip nga i cili u largua gjatë këtij muaji janar.

Fili kishte disa probleme me klubin gjirokastrit dhe gjatë kësaj merkato dimri, vendosi të largohej dhe të provojë një aventurë të re në një kampionat të huaj.

Dëshira e 23 vjeçarit duket se do të realizohet dhe fieraku do të veshë fanellën e Botosanit. Nga klubi rumun, nuk ka ende një zyrtarizim sa i takon firmës me “ish”-in e Luftëtarit, por vetë Fili ka publikuar një foto me fanellën e Botosanit në rrjetet e tij sociale./abcnews.al


Për t’u bërë pjesë e grupit klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI ABC NEWS ALBANIA: https://www.facebook.com/groups/AbcNewsAlbaniaGroup

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono