Real Madrid nënshkruan me Luka Joviç

23:22 | 12/06/201923:220

Luca Joviç është përforcimi më i ri i skuadrës së Real Madrid. Sulmuesi serb u transferua te gjigandi spanjoll për shifrën e 60 milionë eurove.

Luka Joviç është përforcimi më i ri i skuadrës së Real Madrid. 21-vjeçari kaloi me sukses vizitat mjekësore e më pas u prezantua para tifozëve në “Santiago Bernabeu”.  Në impiantin e gjigandit spanjoll u mblodhën me mijëra tifozë për t’i dhënë përshëndetjet e para yllit të skuadrës. Joviç u transferua te Real Madrid për shifrën e 60 mln eurove.

Operacioni i nënshkrimit të Joviç me klubin mbretëror rezultoi i suksesshëm falë edhe ndërhyrjes së agjentit të lojtarit i cili është me origjinë shqiptare, Fali Ramadani. Në fjalët e para si madrilen, Joviç nuk bën premtime të kota, por shprehet se do të japë më të mirën e tij.

“Jam shumë i lumtur që firmosa për Real Madrid. Do të përfaqësoj skuadrën më të madhe në botë. Kam fjetur me fanellën e Real Madrid dhe ëndërroja gjithmonë të luaja për këtë skuadër. Nuk dua të jap një shifër konkrete për numrin e golave që mund të shënoj, por do të jap më të mirën time dhe do të tregoj të gjithë potencialin tim. Nuk e shoh Benzemanë si nje rival, por si shok skuadre. Ronaldo është idhulli im. Ëndrra ime tashmë është të fitoj Champions League”, përfundon fjalën e tij talenti 21-vjeçar i Real Madrid, Luka Joviç./ABC News Albania 24/7

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono