Real Madrid “bie” në “Bernabeu”

23:21 | 05/03/201923:210

Dominimi tre vjeçar i Real Madridit në Champions League ka përfunduar në mënyrën më të keqe të mundshme. “Galaktikët” u mundën me rezultatin e thellë 1-4 nga holandezët e Ajax-it.

Djemtë e Santiago Solarit ishin të pafuqishëm brenda stadiumit “Santiago Bernabeu” të mbanin rezultatin e ndeshjes së parë në Holandë, që përfundoi 2-1 në favor të tyre.

Të parët që shënuar për Ajax-in ishin Hakim Ziyech dhe David Neres. Pjesa e parë përfundoi në shifrat 2-0. Në minutën e 62 holandezët shënuan golin e tretë me anë të Dusan Tadiç.  Ndërkohë goli i Marco Asensio nuk vlejti aspak pasi dy minuta më vonë, në të 72-n shënoi mesfushori danez, Lasse Schoenne.

Humbje turpëruese, me rezultatin e përgjithshëm 5 me 3 kjo për Realin e Madridit, e cila tre vitet e fundit nën drejtimin e Zinedine Zidane ishte shpallur tre herë rresht kampione e Ligës së Kampioneve./abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono