Reagon PS për artikullin e gazetës gjermane

15:20 | 15/05/2019

Askush nuk i beson një artikulli që ka për dëshmitarë një ish ministër dhe një gazetar të oborrit të opozitës. Reagimi për shkrimin e botuar në gazetën gjermane vjen nga Partia Socialiste. Nëpërmjet deputetes Blerina Gjylameti, mazhoranca hedh poshtë vërtetësinë e atij artikulli të porositur nga kundërshtarët e tyre politikë sipas selisë rozë.

Opozita boton në mediat ndërkombëtare shpifjet e saj. Shkrimi ishte një tjetër përbaltje për Shqipërinë. Askush nuk e beson atë artikull, ku për burim ishin një ish-ministër i opozitës së sotme dhe gazetarë dukshëm të njëanshëm. Kjo opozitë vetëm shpif dhe bën zi Shqipërinë në Europë dhe në botë, duke dashur të shkatërrojë të ardhmen, pasi nuk ka vizion për të tashmen”, tha Gjylameti./ABC News Albania 24/7


Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono