Reagon ministri Bushati për ngjarjet në Bularat

15:43 | 09/11/2018

Ministri për Evropën dhe Punët e jashtme, Ditmir Bushati shprehu sot besimin se prokuroria, policia, organet hetimore ta thonë fjalën e tyre me profesionalizëm. I pyetur nga banorët e Gjegjanit në Pukë, gjatë një dëgjese në kuadër të llogaridhënies me qytetarët, ministri Bushati tha se nga pikëpamja e detyrave shtetërore janë kryer një më një detyrat për incidentin fatkeq në Bularat.

Sipas ministrit Bushati një gjë e dinë të gjithë, që po vure dorën mbi polici, kudo qofsh nga demokracitë më të zhvilluara, vendet më problematike, dihet se cili duhet të jetë reagimi dhe përgjigja e forcave të rendit. Numri një i diplomacisë shqiptare kërkoi që për të gjithë ata njerëz të cilët kanë konsumuar akte të kundraligjshme, të ndiqet rruga ligjore./abcnews.alRreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono