Reagon Leshaj për situatën në Shkodër

21:30 | 18/06/201921:300

Pas situatës së krijuar në Shkodër ka reaguar në Twitter edhe ministri i Brendshëm Sandër Lleshaj duke e quajtur, përpjekje te turpshme e përfaqësuesve të PD, për të djegur një shkollë në Shkodër. Lleshaj fton qytetarët e Shkodrës që të distancohen nga ky turp i pamasë, sic e quan ai dhe të izolojnë bijtë e dhunës.

Në një tjetër ragim, Lleshaj shkruan: “Asnjë drejtues bashkie nuk mund të mbajë me dhunë dhe me zjarr mandatin që tashmë po mbaron”. Kreu i ministrisë brendshme theksoi se nuk ka asnjë mundësi që dhunuesit t’i shpëtojnë ligjit dhe se pushteti mund të mbahet vetëm me votën e qytetarëve./ABC News Albania 24/7

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono