Reagojnë Manja e Çyrbja: I bashkohemi Taulantit në padinë për shpifje

17:20 | 23/10/201817:200

Menjëherë pas deklaratave për përfshirje të tyre në çështjen e parave të gjetura në dy makinat Toytoa Jaris, deputetët Ulsi Manja dhe Jurgis Çyrbja kanë reaguar përmes rrjetit social facebook.
Kreu i komisionit të ligjeve Ulsi Manja ka njoftuar kënaqësinë për t’iu bashkuar numrit dy të socialistëve Taulant Balla, në gjyqin për shpifje me kreun e opozitës Basha.

Shpifje e ka quajtur deklaratën e Lulzim Bashës edhe deputeti tjetër socialsit Jurgis Çyrbja, i cili duke deklaruar se nuk ka arsye të durojë baltën hedhur në drejtim të tij, konfirmon se edhe ai do të bëjë padi për shpifje, duke e sfiduar kreun e opozitës në përballje me të dhe kolegët e tij në gjykatë, me prova dhe fakte, për çdo akuzë të hedhur ndaj tij./abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono